Home | Programy stypendialne | Ośmiu wspaniałych | Programy wakacyjne
Świetlica | Warsztaty metodyczne | Uniwersytet Trzeciego Wieku

ŚWIETLICA "POMOC LEKCYJNA"

Świetlica dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej powstała w salkach parafialnych (przed powrotem religii do szkół - katechetycznych) w roku szkolnym 1992/93. Do świetlicy zaproszone zostały dzieci z trudnościami w nauce. Tu mogą uzyskać pomoc lekcyjną, pożytecznie spędzić wolny czas, uczestniczyć w bliższych i dalszych wycieczkach. Świetlica jest czynna w dni nauki szkolnej w godzinach 13°°-16°°, czyli po zajęciach szkolnych.Rozmiar: 10095 bajtów
   W świetlicy wydawane są podwieczorki - kanapki, owoce, ciepły napój - nadwyżki przekazywane są dzieciom do domów, na kolację. Prowiant na dożywianie zapewnili: ks. proboszcz Marian Dziemianko (bułki, masło, napoje) oraz zakład masarniczy państwa G. i M. Gońdów - wędliny do kanapek. Owoce od czasu do czasu ofiarował sklep warzywniczy państwa Cabanów.
   Ponadto Fundacja "Rodzina" korzystała z dotacji Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży w Warszawie na koszty organizacyjne świetlicy "Pomoc lekcyjna" oraz dotacji Phare - Dialog Społeczny.
Do świetlicy przeciętnie uczęszcza codziennie grupa 30-40 dzieci. Wszystkie prace dydaktyczne, wychowawcze, opiekuńcze oraz porządkowe wykonywane są na zasadach wolontariatu.
   Do tych prac w pierwszym roku działania świetlicy w wyniku rozmów indywidualnych oraz ogłoszeń duszpasterskich przystąpiło 14 osób dorosłych oraz grupa młodzieży licealnej.

Na listach dorosłych wolontariuszy w ciągu wszystkich lat działalności świetlicy znalazły się nazwiska następujących osób:

1. Bindas Eustachy
2. Baran Anna