Home | Programy stypendialne | Ośmiu wspaniałych | Programy wakacyjne
Świetlica | Warsztaty metodyczne | Uniwersytet Trzeciego Wieku

OŚMIU WSPANIAŁYCH

Jest to konkurs ogólnopolski prowadzony przez fundację warszawską "ŚWIAT na TAK", w którym Fundacja "Rodzina" uczestniczy od 1998 roku. Nazwa pochodzi z czasów, kiedy konkurs obejmował tylko 8 dzielnic Warszawy.

Celem konkursu jest popularyzowanie pozytywnych postaw i działań młodych ludzi, którzy poprzez różnorodną aktywność upowszechniają dobro. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Wolontariusze, którzy wykazują dużo konsekwencji w realizacji podjętych działań o wzorotwórczym charakterze opartych na zdrowych motywach, pobudzają rówieśników do działań prospołecznych, działań na TAK, aby w naszym życiu było mniej agresji i brutalności, a więcej życzliwości, którzy konsekwentnie pomagają innym, zwłaszcza słabszym, chorym, starym - i osiągają sukcesy dzięki swym działaniom - zostają laureatami miejskiego etapu i finalistami na szczeblu ogólnopolskim. Uczestniczą w 3-dniowym zjeździe z galą finałową - zawsze w innym mieście.

Oto lista naszych sławieńskich "wspaniałych" z poszczególnych lat i nazwy miast, w których odbywały się finały konkursu:

VII Finał Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Stoją od lewej: Agnieszka Lenarcik, Agata Kłosiewicz, Mariusz Szubelski. Siedzą od lewej: Renata Czerniawska, Marcin Wiśniowski, Joanna Gawlik, Damian Nowak.
VIII Finał Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Od lewej: Katarzyna Bajtek, Rafał Ruchlewicz, Monika Kraszewska, Wojciech Dobak, Izabela Rogalska, Michał Mrozek.

1998 Częstochowa:
Luiza Grochowalska i Marta Wojtkowiak.

1999 Toruń:
Wojciech Adamski, Agnieszka Burdukiewicz, Marta Gierczyńska, Tomasz Kłosie wicz, Hubert Marczuk, Jacek Michałowski i Wojciech Skibiński.

2000 Wadowice:
Joanna Gawlik, Iwona Grochowalska, Agata Kłosiewicz, Danuta Korowajczyk, Anna Kozłowska, Magdalena Strzelecka, Marcin Wiśniowski i Andrzej Zaniewski.

2001 Poznań:
Renata Czerniawska, Joanna Gawlik, Agata Kłosiewicz, Agnieszka Lenarcik, Damian Nowak, Mariusz Szubelski i Marcin Wiśniowski.

2002 Rzeszów:
Katarzyna Bajtek, Wojciech Dobak, Monika Kraszewska, Michał Mrozek, Izabela Rogalska, Rafał Ruchlewicz i Anna Ulatowska.

W roku 2003 Sławno nie przystąpiło do konkursu "Ośmiu Wspaniałych"

2004 Przemyśl:
Monika Kraszewska, Pamela Struś, Marta Tarczewska, Monika Więch, Jacek Więckowski i Marlena Zdunek.

2005 Częstochowa:
Justyna Krzyżanowska, Żaneta Mazurowska, Karolina Surówka i Marlena Zdunek.

2006 Wrocław:
Justyna Gruchot, Marta Tarczewska, Jacek Więckowski i Marlena Zdunek.

2007 Białogard:
Agnieszka Czerniawska, Magdalena Korol, Ewa Mikułko, Natalia Piekarska i Paulina Woźniak.

2008 Kamień Pomorski:
Paweł Kopczyński, Magdalena Korol, Agnieszka Kubera, Aleksandra Machłaj, Izabela Pastusiak i Paulina Woźniak.

2009 Poznań:
Agnieszka Czerniawska, Mateusz Kluszczyński, Jarosław Milner, Natalia Piekarska, Gabriela Więckowska i Paulina Woźniak.

Home | Programy stypendialne | Ośmiu wspaniałych | Programy wakacyjne |
Świetlica | Warsztaty metodyczne | Uniwersytet Trzeciego Wieku