Home | Darczyńcy | Jeden procent | Granty i dotacje
Kuźnia | Kładka

KUŹNIA

Fundacja "Rodzina" wzięła udział w ogłoszonym przez Fundację Batorego konkursie grantowym pod nazwą "Kuźnia". Przewidywał on dotacje instytucjonalne dla tych organizacji pozarządowych, które przedstawią projekty przewidujące wzmocnienie wewnętrznej struktury opartej na mocnym materialnym fundamencie. Wystąpiliśmy o dotację w maksymalnej wysokości 40.000 zł uwzględniając we wniosku wydatki na wykup i remont zajmowanego przez nas lokalu, który został wystawiony do sprzedaży oraz na wzmocnienie wolontariatu Fundacji poprzez trzykrotnie organizowane wyjazdowe warsztaty metodyczne i inne działania. I otrzymaliśmy 40.000 zł rozłożone na 3 lata do wydania w 2007 roku 15.000 zł, tyle samo w 2008 i 10.000 zł w roku 2009. Wydaliśmy skrupulatnie i zgodnie z wnioskiem te pieniądze przeznaczając około 30% na cele wykupowo-remontowe (o-czywiście, sporo musieliśmy dołożyć środków własnych) i 70% na warsztaty, teatry, stronę internetową i pomoc lekcyjną - organizację rodzaju pogotowia korepetycyjnego.

Ważne jest, że dzięki tej dotacji nabraliśmy śmiałości do wykupu lokalu i uwierzyliśmy w możliwość podjęcia jego przebudowy. W tym miejscu należy z wdzięcznością podkreślić życzliwy stosunek władz "Społem" PSS, to jest Zarządu i Zebrania Przedstawicieli (Walne Zgromadzenie), którzy jako właściciele lokalu podjęli uchwałę o sprzedaży go na rzecz Fundacji "Rodzina" - dotychczasowego dzierżawcy - po cenie ustalonej przez rzeczoznawcę. W ten sposób uzyskaliśmy wspaniałą siedzibę w dobrym punkcie miasta, a mając pieniądze na ruszenie z miejsca doświadczyliśmy efektu śnieżnej kuli - dobrzy ludzie z jednej strony przekazali nam 1% podatku, a z drugiej - dostarczyli wiele materiałów budowlanych, deklarowali pracę bez wynagrodzenia, służyli transportem, sprzętem, myślą techniczną, opracowaniem projektów, doradztwem i dobrym słowem. Dzięki temu mamy piękną siedzibę, w której we wtorki, czwartki i piątki tętni gwar i radość, w której czyni się wiele dobra i którą pragniemy nazwać Kuźnia dla upamiętnienia dotacji od której wszystko się zaczęło. Miło nam będzie, jeśli nasza wolontariacka i stypendialna młodzież będzie przychodziła do Kuźni, a nie jak dotychczas "na fundację".

Home | Darczyńcy | Jeden procent | Granty i dotacje
Kuźnia | Kładka